2. Azonnali eredményeket akarunk:
A hónapok alatt ránk rakódott felesleg hónapok alatt is fog csak eltűnni. Ha nem veszítünk súlyt azonnal, az gyakran csalódáshoz vezet, ezért érdemes kisebb célokat kitűzni. Emellett a tartós és egészséges fogyás üteme alapvetően lassabb, körülbelül fél- 1 kilogramm/hét, testsúlytól függően. A kisebb célokkal könnyebben elérhető a végcél is!
3. Nem készítjük el előre az ételeinket:
A kiegyensúlyozott étrend kulcsa az előre elkészített étel. Az egészséges ételek nagyon könnyen elkészíthetők, de akár előre is lecsomagolhatjuk őket. Ha megvan a napi ételadagunk, nem fogunk nassolni, sem túlenni magunkat, így a diéta is sokkal hatékonyabb lesz!
4. Nem ellenőrizzük a címkéket a boltban:
Mivel diéta alatt körülményesebb ételeket vásárolni a boltban, ezért sokan inkább abbahagyják a diétázást. Vásárlásnál mérlegeljünk a címke alapján: ha elolvassuk az összetevőket, cukor- és zsírtartalmat, könnyebben el tudjuk dönteni, belefér-e az étkezéseinkbe. Például egy üveg gyümölcslé rengeteg cukrot tartalmaz, ezért érdemes megnézni a címkét, és inkább a polcon hagyni ezeket az italokat. Továbbá nagyon fontos az elegendő fehérje- és rostbevitel: ezért is jó ellenőrizni a csomagolás hátulját.

5. Nem rendelkezünk tervvel a pillanatnyi gyengeségek ellen:
Egy tervvel sokkal könnyebb nekikezdeni egy sikeres diétának. Amit azonban szintén meg kell tervezni, az az esetleges csapdák kiküszöbölése. Vegyük például a stresszevést: előfordul, hogy egy különösen fárasztó nap után csak egy tábla csokira vágyunk. Előzzük meg ezt a problémát: menjünk el ilyenkor edzeni, masszázsra, vagy próbáljunk ki egyéb stresszlevezető tevékenységet. Ezek hosszú távon is nagyon sokat segíthetnek, így érdemes megtalálni azt a kikapcsolódást, amely feledteti velünk az édességet.

Forrás: www.hazipatika.com